İspanya Fahri Konsolosluğu İzmit

İspanya Fahri Konsolosluğu İzmit

İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu ve diğer İspanya temsilcilikleri İspanya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye'nin önemli ticaret ve turizm şehirleri arasında yer alan Kocaeli'nde faaliyet yürütmektedir. İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'na ve İspanya Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye'de yaşayan İspanya vatandaşları pasaport, kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu'ndan, İspanya Ankara Büyükelçiliğinden, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'ndan ve diğer İspanya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. İspanya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu, İspanya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres: Dolphin Center, Sanayi Cad., Berk Sk., No:1, K:4, Ofis 402, 41040, İZMİT

İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu, İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu diğer İspanya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin İspanya Vizesi ve İspanya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Balıkesir, Bursa, İzmit, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Bolu illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu'na başvuruda bulunabilirler.

İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2021

İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu, İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye'de faaliyet gösteren diğer İspanya Konsoloslukları İspanya ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu 2021yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır.

1 OcakNoel ve Yılbaşı Tatili
6 OcakEpifani
10 NisanKutsal Cuma
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
25-26 MayısRamazan Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30-31 Temmuz-3 AğustosKurban Bayramı
30 AğustosZafer Bayramı
12 Ekimİspanya Ulusal Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
7 AralıkAnayasa Günü
25 AralıkNoel

İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları yerine getirmemesi durumunda bu kişilerin İspanya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından reddedilmektedir. İspanya vizesi talebinde bulunan kişilerin seyahat amaçlarını kanıtlayamaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İspanya seyahatinin bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunamaması durumlarında İspanya vizesi başvurusu,İspanya vize reddiilesonuçlanır.Devamı.....