İspanya Başkonsolosluğu İstanbul

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Adres:

Levent Mahallesi, Karanfil Araligi Sok No:16, 34330 Beşiktaş / İstanbul

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Telefon: +90 (212) 270 74 10

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Fax: +90 212 270 74 84

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu mesai saatleri

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi her gün 08.30 / 15.30 saatleri arasında işlem kabul etmektedir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu görev bölgeleri

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer İspanya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin İspanya Vizesi ve İspanya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Giresun, İstanbul, Isparta, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'na başvuruda bulunmalıdır.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ve İspanya arasındaki teamüllere bağlı olarak Türkiye'nin önemli ticari şehirlerinden olan İstanbul'da faaliyet göstermektedir. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ve İspanya arasındaki sosyal ve ticari ilişkilerin gelişmesinin yanı sıra İspanya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri ile Türkiye'de ikamet eden İspanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle görevlidir.

Türkiye'de yaşayan İspanya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'ndan, İspanya Ankara Büyükelçiliğinden ve diğer İspanya Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, uluslararası hukuk gereği uygulanan konsolosluk binasının dokunulmazlığı dışında herhangi bir diplomatik ayrıcalığa sahip olmamakla birlikte İspanya Konsolosluğu çalışanları (diplomatik görevlerle atananlar hariç) diplomat pozisyonunda değildir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.
Vize başvuru formu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İspanya Vize Talep Dilekçesi

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

İSPANYA BAŞKONSOLOSLUĞU'NA
İSTANBUL


Ülkenize ../../... İle ../../.... tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla.....


Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

İSPANYA BAŞKONSOLOSLUĞU'NA
İSTANBUL

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan .... ülkenizdeki iş ortağımız olan ... firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../... ../../..... arasında ülkenizi ziyaret edecektir.
....'in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla


İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2022

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye'de faaliyet gösteren diğer İspanya Konsoloslukları İspanya ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu 2022 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde hizmet vermeyecektir.

1 OcakNoel ve Yılbaşı Tatili
6 OcakEpifani
19 MartAziz Yusuf Günü (Babalar Günü)
1-2 NisanPaskalya
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
2 MayısMadrid Özerk Bölge Günü
2-4 MayısRamazan Bayramı
15 MayısAziz Isidro
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
12 Ekimİspanya Ulusal Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
01 KasımAzizler Günü
09 KasımAzize Almudena günü
7 AralıkAnayasa Günü
8 AralıkDini Bayram
25 AralıkNoel

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Vize Reddi

İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları yerine getirmemesi durumunda bu kişilerin İspanya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından reddedilmektedir. İspanya vizesi talebinde bulunan kişilerin seyahat amaçlarını kanıtlayamaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İspanya seyahatinin bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunamaması durumlarında İspanya vizesi başvurusu, İspanya vize reddi ile sonuçlanır. Devamı.....

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Ulaşım

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, Beşiktaş mevkiinde yer almaktadır. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'da ulaşmak için aşağıda yer alan hat numaralı otobüsler kullanılabilir.

İETT M 2: Şişhane - Darüşşafaka Metro

İETT 25 İ: İstinye İskele - Metrobüs

İETT 27 M: Seyrantepe - Yeşilce - Zincirlikuyu Metrobüs

İETT 29 Ş: İstinye Dereiçi - Şişli

İETT 122 Y: Çekmeköy - Mecidiyeköy

İETT DT 1: Ortaköy - Dereboyu - Taksim