İspanya Transit Vize Hakkında

İspanya Transit Vize Hakkında

İspanya Konsolosluğu, İspanya Transit Vize Evrakları

  1. İspanya Schengen Vize basvuru formu (Eksiksiz olarak doldurularak imzalanmalıdır)
  2. Pasaport (Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olup, seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olan vize basımı için en az 2 boş sayfası olan)
  3. 2 adet biyometrik fotoğraf ((35x45 mm boyutunda, arka fonu beyaz, son 3 ay içinde çekilmiş, baş düz ve yüz objektife bakmalı, yüzün boyutu çenenin altından altına kadar (saçlar dahil) 30 ile 36 mm arasında olmalı.)
  4. Vize talep dilekçesi (Seyahat tarihleriniz seyahatinizin amacı ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı mutlaka belirtilmelidir.Şirketin antetli kağıdına kişinin ne zamandan beri hangi görevde bu şirkette çalıştığı ve hangi tarihlerde izinli sayılıp seyahatini gerçekleştireceği yazılmalı. Masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli. İmzayı atan yetkilisinin şirket imza sirkülerinde de imzası olmalı.)
  5. Uçak rezervasyonu (Seyahat edecek kişinin adına düzenlenmiş olup, başvuru evraklarında bulunan bilgileri desteklemelidir)
  6. Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
  7. Kimlik kartı fotokopisi
  8. Seyahat sağlık sigortası (Tüm seyahat süresini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30.000 euro teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır.)

(Tüm seyahat süresini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30.000 euro teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır. )(Tüm seyahat süresini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30.000 euro teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır.)

Not1: İspanya Konsolosluğu na yapacağınız vize başvurularında Ulaşım aracı ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeleri (gidiş-dönüş uçak/tren/otobüs bilet rezervasyonu.) sunmanız gerekmektedir. (İspanya Konsolosluğu orjinal bilet talep edilebilir)

Not2: İspanya Konsolosluğu'na vize başvurusu için sunulacak olan tüm belgelerin güncel olduğundan emin olunuz (son 3 aya ait belgeler)

Not3: İspanya vizesi başvurunuz sırasında ya da sonrasında bu websitesinde belirtilen belgelere ek olarak İspanya Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir.

Not4: İspanya vize başvurunuz için beyan ettiğiniz belgelerin eksikliği, Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet verebilir.

Not5: İspanya Konsolosluğu daha önce almış olduğunuz İspanya vizeniz yoksa başvuruya şahsen gelmenizi istemektedir

Not6: Daha önce almış olduğunuz İspanya vizesi ile sürekli başka ülkelere giriş yaptıysanız, yeni vize başvurunuz sırasında nedenlerini anlatmak üzere İspanya Konsolosluğu sizi görüşmeye çağıracaktır.

Not7: İspanya'ya seyahatinizi araba ile yapacaksanız İspanya vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer 3. Bir şahsa ait araba ile seyahat edecekseniz araba sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.