İspanya Büyükelçiliği Ankara

İspanya Büyükelçiliği Ankara

İspanya Ankara Büyükelçiliği, Uluslararası hukuk teamüllerine uygun olarak Türkiye'nin başkenti Ankara'da bulunmaktadır. İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya'nın Türkiye'deki resmi diplomatik temsilciliği pozisyonundadır. Türkiye ve İspanya arasındaki politik, ekonomik, kültürel ve diplomatik ilişkilerin geliştirilmesi ile görevli olan İspanya Ankara Büyükelçiliği, aynı zamanda bünyesindeki konsolosluk ve vize bölümleri ile İspanya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri ile Türkiye'de ikamet eden İspanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle görevlidir.

Türkiye'de yaşayan İspanya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İspanya Ankara Büyükelçiliğinden, İspanya İstanbul Başkonsolosluğundan ve diğer İspanya Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

İspanya Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri

Adres: Prof. Dr. Aziz Sancar Cd. No: 8 - Çankaya - Ankara

İspanya Ankara Büyükelçiliği mesai saatleri

İspanya Ankara Büyükelçiliği hafta içi her gün, 09:00 - 13.30 / 15:00 - 18:00 saatleri arasında işlem kabul etmektedir.

İspanya Ankara Büyükelçiliği görev bölgeleri

İspanya Ankara Büyükelçiliği ve diğer İspanya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Hollanda Vizesi ve İspanya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Ankara, Adana, Eskisehir, Afyonkarahisar, Adiyaman, Aksaray, Ağrı, Amasya, Ardahan, Bayburt, Batman, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Çorum, Çankırı, Erzincan, Gaziantep, Elazığ, Erzurum, Hakkari, Gümüşhane, Igdir, Hatay,Karaman , Kahramanmaras, Kayseri, Kars, Kırıkkale,, Kilis,Kütahya, Konya, Kırşehir, Mardin , Malatya, , Mersin,Nevşehir, Mus, Osmaniye, Nigde, Siirt, Sanliurfa,Sivas, , Sirnak, Uşak, Tunceli, Yozgat Van, illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için İspanya Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunmalıdır.

İspanya Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri

İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye'de faaliyet gösteren diğer İspanya Konsoloslukları İspanya ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. İspanya Ankara Büyükelçiliği 2023 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır.

2 OcakNoel ve Yılbaşı Tatili
6 NisanKutsal Perşembe
7 NisanKutsal Cuma
20- 21 Nisan Ramazan Bayramı
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
28- 30 HaziranKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
12 Ekimİspanya Ulusal Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
01 KasımAzizler Günü
09 KasımAzize Almudena günü
6 AralıkAnayasa Günü
25 AralıkNoel

İspanya Ankara Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

İspanya Ankara Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Vize başvuru formu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İspanya Vize Talep Dilekçesi

İspanya Ankara Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

İSPANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE
ANKARA


Ülkenize ../../.... İle ../../... tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla.....


Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

İSPANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE
ANKARA

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan ..... ülkenizdeki iş ortağımız olan ..... firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../... ../../..... arasında ülkenizi ziyaret edecektir.
.......'in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla

İspanya Ankara Büyükelçiliği Vize Reddi

İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları yerine getirmemesi durumunda bu kişilerin İspanya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından reddedilmektedir. İspanya vizesi talebinde bulunan kişilerin seyahat amaçlarını kanıtlayamaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İspanya seyahatinin bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunamaması durumlarında İspanya vizesi başvurusu, İspanya vize reddi ile sonuçlanır. Devamı.....

İspanya Ankara Büyükelçiliği Ulaşım

İspanya Ankara Büyükelçiliği, Çankaya mevkiinde yer almaktadır. İspanya Ankara Büyükelçiliği'ne ulaşmak için aşağıda yer alan hat numaralı otobüsler kullanılabilir.

Ego 115: Opera - Birlik Mahallesi

Ego 135: Oran Sitesi - Ulus

Ego 112: Kızılay - Gaziosmanpaşa

Ego 413: Altınpark - Çankaya

Ego 113: Opera - Birlik Mahallesi

Ego 413-3: Altınpark - Çankaya

Ego 408: Güneşevler - Hasköy - S.Lojmanları

Ego 188: Oran Sitesi - Keçiören

Ego 388: Opera - Yukarı Ayrancı - Küçükesat

Ego 318: Bağcılar - Ulus

Ego 160: Opera - Kızılay - Esat Caddesi, Seyranbağları