İspanya Aile Birleşimi

İspanya Aile Birleşimi

İspanya Konsolosluğu, AB vatandaşı olmayanlarla Evli Olanlar İçin İspanya Aile Birleşimi Vizesi Evrakları

 1. Pasaport (varsa eski pasaportlar)
 2. İspanya Vize başvuru formu (İspanyolca / İngilizce olarak İki nüsha)
 3. 1 adet biyometrik fotoğraf
 4. Uluslararası geçerliliği olan tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporu aslı ve fotokopisi ( İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik'ten La Haye Apostil damgası vurdurulmalıdır.
 5. Başvuru sahibinin Adli Sicil belgesinin aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik'ten La Haye Apostil damgası vurdurulmalıdır.)
 6. İspanya çalışma ve oturma izni olan ve aile birleşimi gerçekleştirecek kişi, İspanya ikametinin bulunduğu bölgenin yerel yönetimine başvurarak almış olduğu kabul belgesinin aslını bu kuruma sunmalıdır.

İspanya'ya gidecek kişinin reşit olması durumunda;

Doğum kayıt örneği aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik'ten La Haye Apostil damgası vurdurulmalıdır.)

İspanya'ya gidecek kişinin eş olması durumunda;

 • Evlilik kayıt örneği aslı ve fotokopisi (İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik'ten La Haye Apostil damgası vurdurulmalıdır)
 • İspanya'ya gidecek kişinin, aile birleşimi yapan kişinin anne veya babası olması durumunda, İspanya'da yaşayan çocuğun düzenli olarak para gönderdiğine dair belgeler.
 • Evlilik cüzdanı
 • İspanya'da oturma ve çalışma izni olan ve aile birleşimini gerçekleştirecek kişiye ait İkametgâh ve oturum kartı
 • Gürcistan, Irak, Azerbaycan ve Suriye'den gelecek olan tüm belgelerin İngilizce veya İspanyolca 'ya çevirisi yaptırması gerekirken, Noter onaylı La Haye Apostili vurdurulmalıdır.

Lütfen Dikkat!

 • İspanya aile birleşimi vizesi , İspanya Ankara Büyükelçiliği ve İspanya Dışişleri Bakanlığı çalışma alanı içerisinde bulunmaktadır. İspanya Dışişleri Bakanlığı, Aile birleşimi vizesi işlemleri uzun bir süreyi kapsarken İspanya aile birleşimi vizesi işlemleri 30 iş günü gibi bir süreye tekabül edebilecektir.
 • İspanya aile birleşimi vizesi ile İspanya'ya gidecek olan kişiler İspanya'ya varış tarihlerinden itibaren 30 gün içerisinde İspanya yabancılar polisine başvuruda bulunarak İspanya oturum kartı almaları gerekmektedir.
 • İspanya yasalarınca, Irak, Suriye, Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşı İspanya aile birleşimi vizesi başvurularında bulunacak olanlar başvuru evraklarını İspanyolca'ya tercüme edilmiş bir şekilde sunmalıdırlar.
 • Yine İspanya Büyükelçiliği Ankara, İspanya aile birleşimi vizesi başvurularında bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının evraklarını İspanyolca'ya tercüme edilmiş bir şekilde görmek isteyebilecektir.
 • Bazı durumlarda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından da, Büyükelçilik tarafından vize başvuru evrakları incelendikten sonra, vize başvuru evraklarının İspanyolca'ya tercüme edilmesini talep edilebilir.