İspanya Fahri Konsolosluğu İzmir

İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu ve diğer İspanya temsilcilikleri İspanya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret ve turizm şehirleri arasında yer alan İzmir’de faaliyet yürütmektedir. İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na ve İspanya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan, İspanya Ankara Büyükelçiliğinden, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer İspanya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu, İspanya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir. 


İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres: İslam Kerimov Cad., No:16, Sunucu İş Merkezi, B Blok , K.8 D.801, 35035, Bayraklı / İZMİR


İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu, İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu diğer İspanya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin İspanya Vizesi ve İspanya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.  İzmir, Muğla, Aydın, Denizli ve Manisa illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler.
 
 

İspanya vizesi İzmir

 

İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2017

İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu, İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer İspanya Konsoloslukları İspanya ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu 2017 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır. 

 

6.Oca Reyes
13.Nis Mübarek Perşembe
14.Nis Mübarek Cuma
1.May İşçi Bayramı
26.Haz Ramazan Bayramı
27.Haz Ramazan Bayramı
30.Ağu Zafer Bayramı
31.Ağu Kurban Bayramı
1.Eyl Kurban Bayramı
4.Eyl Kurban Bayramı
12.Eki İspanya Milli Günü
6.Kas Anayasa Günü
8.Kas Hz.Meryemin Doğumu
5.Kas Hz.isanın doğumu

İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu Görevlileri

Muharrem Kayhan Fahri Konsolos

İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları yerine getirmemesi durumunda bu kişilerin İspanya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından reddedilmektedir. İspanya vizesi talebinde bulunan kişilerin seyahat amaçlarını kanıtlayamaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İspanya seyahatinin bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunamaması durumlarında İspanya vizesi başvurusu, İspanya vize reddi ile sonuçlanır. Devamı.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İspanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi; ankaravisa.es