İspanya Konsolosluk, Schengen Vize

İspanya, Avrupa Birliği ve Schengen gurubu ülkesidir. Türkiye ile İspanya arasında vize uygulaması bulunurken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları muhtemel İspanya seyahatleri öncesi bu ülkenin vizesini almaları gerekecektir. Kısa süreli İspanya vizesi başvurularında bulunulacak olması halinde İspanya Schengen vizesi başvurularında bulunulmalıdır. Kısa süreli İspanya Schengen vizesi maksimum 90 gün olarak verilirken, 90 günden daha fazla alınan İspanya vizesi ise İspanya ulusal vizesi olacaktır.

İstanbul İspanya Konsolosluğuna direk olarak İspanya kısa süreli vize başvuruları yapılamayacaktır, 90 günü geçmeyen İspanya turistik vize, İspanya ticari vize ve İspanya aile ziyareti vizeleri İspanya vize işlemleri için çalışmaları yürüten danışman firmalar aracılığıyla başvurularda bulunabilirsiniz. İspanya uzun süreli, D vize ve İspanya Erasmus vizesi gibi başvurular ise direk olarak İspanya Konsolosluğu İstanbul ve İspanya Büyükelçiliği Ankara’ya gerçekleştirebilecektir.

İspanya vize işlemleri için randevu alınması zorunludur, vize işlemlerinde kullanılacak pasaport son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olup ve en az 3 ay 15 gün geçerliliği bulunmalıdır.

İspanya Konsolosluğu, İspanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Schengen vizesi, İspanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş İspanya vize işlemleri için çalışmalar yürüten akredite kurumlar aracılığıyla alınabilmektedir. İspanya Schengen vizesi için İspanya vize uyum koşulları eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekirken, Ankara ve Gaziantep’ten yapılacak vize başvuruları ise direk olarak İspanya Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk bölümüne yapılmalıdır.

 

İspanya Konsolosluk Schengen Vize

 

İspanya Konsolosluğu, İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İspanya vizesi için gerekli belgeler seçilecek olan İspanya vizesi kategorisine göre değişmektir. İspanya turist vizesi, İspanya ticari vize, İspanya aile ziyareti vizesi kısa süreli İspanya vizesi kategorilerini oluştururken, İspanya D vize ve İspanya Erasmus vizeleri ise uzun süreli İspanya vizeleridir. İspanya seyahatinizin içeriği ile uyumlu olan İspanya vizesi türünü seçerek bu web sitesinin konunuzla ilgisi olan butonlarını kullanarak İspanya vizesi için gerekli belgeleri öğrenebilir ve edinebilirsiniz.

Ayrıca İspanya Konsolosluğu bazı durumlarda ek evrak talebinde bulunabilirken bu durum İspanya vizesi için gerekli belgelerinizi farklılaştıracaktır.

İspanya Konsolosluğu, İspanya Vizesi Başvuru Formu

İspanya vize başvuru formu, İspanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış 4 sayfalık resmi bir belgedir. Türkçe ve eksiksiz olarak doldurmalı, İspanya vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurulmalıdır.  İspanya vize başvuru formunu, İspanya Konsoloslukları, İspanya Konsolosluğu web siteleri ve İspanya vize işlemlerine yönelik çalışmaları bulunan firmalardan bu belgeyi edinebilirsiniz.

İspanya Konsolosluğu, İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

İspanya vizesi evraklarınız tamamlanmasına ve konsolosluğun yoğunluğuna göre değişebilecektir. İspanya vizesi, İspanya vize işlemleriniz normal seyrinde ilerlemesi halinde ise 5 ila 7 iş günü içerisinde alınabilecektir.

İspanya Konsolosluğu, İspanya Vize Ücreti

İspanya vize ücreti yapılacak olan İspanya vizesi türüne göre ve İspanya’da ne kadar kalınacağına göre değişmektedir. İspanya vize ücretlerini başvurunuz sırasında yahut öncesinde sizlere danışmanlık etmekte olan kurumlardan öğrenebilirsiniz.

 

İspanya Konsolosluğu Vize

 

 

 

 

 

 

 

    İspanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!